Ostatnia Prosta

Medialab Lublin Battle zbliża się ku końcowi. Jak w każdym wyścigu bardzo ważny jest przebieg całej rywalizacji ale to sprint na końcu decyduje o tym kto staje na podium. Co czeka nas w najbliższych tygodniach i jakie są deadline na wszystkie tematy.

Punkty przynawane wzajemnie

Każda z drużyn zobowiązana jest do przesłania swojego rankingu swoich przeciwników. Czyli wspólnie w ramach zespołów drużyny muszą ustalić kto najlepiej opracował swój projekt oraz kto najbardziej zasługuje na wygraną. Oczywiście w rankingach nie uwzględniamy własnego zespołu. Punktacja jaką druzyny dostaną jest następująca :

Za 1 miejsce zespół otrzyma 80 punktów

Za 2 miejsce zespół otrzyma 60 punktów

Za 3 miejsce zespół otrzyma 40 punktów

Za 4 miejsce zespół otrzyma 20 punktów

Za 5 miejsce zespół otrzyma 10 punktów

Swoją klasyfikację należy przesłać do czwartku 26 marca do godziny 16:00  na adres medialab@warsztatykultury.pl. Prosiłbym o przesyłanie punktacji wcześniej. Do czwartku do godziny 16:30 oczywiście nie zostanie ona upubliczniona czy też udostępniona innym zespołom.

9 Zajęcia MediaLab Lublin Battle z Moniką Mikowską

Zajęcia wyjątkowo odbędą się w piątek 27 marca. Zajęczie rozpoczną się o godzinie 15:00 i potrwają do godziny około 22:00.Tematyka zajęć to aplikacje mobilne. Ważna uwaga na zajęciach będzie obecny z zespołu organizatorów jedynie Łukasz Wiącek, niestety w zajęciach nie będą uczestniczyli ani Agnieszka Wojceichowska ani Michał Korba, czego bardzo żałują.

Zadanie specjalne nr 3

Zadanie polega na stworzeniu klipu video promującego własny projekt. Klipy video muszą być przesłane do dnia 29 marca do godziny 23:59 poprzez WeTransfera, lub  w innej formie (link do klipu na You Tube jest jak najbardziej dopuszczalny), na adresy e-mail a.wojciechowska@warsztatykultury i medialab@warsztatykultury.pl. Wszytskie klipy zostaną umieszczone na kanale You Tube Warsztatów Kultury 30 marca. Zespoły których klipy uzyskają 1000 wyświetleń do 12 kwietnia, 20:00 CET uzyskają po 100 pkt.

Linki do filmików zostaną Wam przesłane z powrotem lub opublikowane zbiorowo na grupie.

Glosowania Internetowe

Na Fan Page’u Warsztatów Kultury dnia 30 marca zostanie opublikowna galeria zdjęć pokazująca wszytskie projekty. Każda drużyna ma za zadanie zebrać jak największą liczbę „like-ów” pod swoim zdjęciem

Każda z drużyn zobowiazana jest do przesłania do dnia 29 marca do godziny 23:59 :

– Jpeg-a – ilusturującego swój Projekt o rozmiarach 2500x2500px

– Opis projektu (max. 200 znaków)

– linku do strony gdzie opisany jest projekt, lub do filmiku pokazującego projekt

Like’i zostaną podliczone dnia 12 kwietnia o godzinie 20:00 CET

Projekt, który zdobędzie najwięcej głosów wygrywa:

Za 1 miejsce zespół otrzyma 80 punktów

Za 2 miejsce zespół otrzyma 60 punktów

Za 3 miejsce zespół otrzyma 40 punktów

Za 4 miejsce zespół otrzyma 20 punktów

Za 5 miejsce zespół otrzyma 10 punktów

Za 6 miejsce zespół otrzyma 5 punktów

W przypadku uzyskania równej liczby like’ów kolejność zostanie ustalona na podstawie punktów za frekwencję (najpilniejsi uczniowe wygrywają 🙂

Finał i prezentacje przed komisją

13 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się Wielki Finał MediaLab Lublin Battle. Każda z Drużyn będzie miała 6 minut i 40 sekund na zaprezentowanie swojego projektu przed komisją składającą się z przedstawicieli Warsztatów Kultury, Urzędu Miasta, mediów i uczelni.

Sugerowaną formą prezentacji jest Pecha-Kucha ale nie jest to obowiązakowa forma. Zdecydowanie milej widziane jest tzw demo aniżeli tylko slajdy.

Komisja po prezentacji ustali swój Ranking i przyzna punkty poszczególnym zespołom według schemtu:

Za 1 miejsce zespół otrzyma 120 punktów

Za 2 miejsce zespół otrzyma 80 punktów

Za 3 miejsce zespół otrzyma 60 punktów

Za 4 miejsce zespół otrzyma 40 punktów

Za 5 miejsce zespół otrzyma 20 punktów

Za 6 miejsce zespół otrzyma 10 punktów

Po ogłoszeniu punktów przez komisję nastąpi podsumowanie punktów, oraz zostanie ogłoszony zwycięzki zespół MediaLab Lublin Battle, który w nagrodę wyjedzie na weekend do Mediolanu na wystawę EXPO.